Dallas, Teksas Rolex Building Breaks Ground, Nowy Punkt Orientacyjny Organicznej Architektury Miejskiej Zmieniającej Metropolię

W nowym budynku Rolex w Dallas w Teksasie niedawno odbyła się przełomowa ceremonia. 7-kondygnacyjny, średni budynek zajmie około 138 857 stóp kwadratowych i sąsiaduje z charakterystycznym budynkiem marki zbudowanym w 1984 roku. Po zrealizowaniu planu Rolex na 18 miesięcy jednostka obsługi posprzedażnej znajdująca się obecnie w oryginalnym budynku zostanie przeniesiona do nowego budynku. Nowy budynek stanie się nowym „budynkiem Rolex”, a oryginalny budynek Rolex zostanie przemianowany na „One Harwood”.
   Budowa nowego budynku Rolex będzie realizowana we współpracy ze znaną na całym świecie firmą Harwood Real Estate Company i Kengo Architekci z siedzibą w Tokio. W odpowiedzi na ten wspólny projekt architekci Kengo Kuma stwierdzili, że budowanie środowiska łączącego naturalne elementy z miejskim stylem jest podstawową koncepcją współczesnej architektury. Mam nadzieję, że uda mi się stworzyć budynek z naturalnymi elementami w tym projekcie współpracy architektonicznej z Harwood Real Estate w Dallas. Wieża Rolex oparta na tej koncepcji architektury krajobrazu całkowicie zmieni miejski krajobraz architektoniczny Dallas i stanie się ważnym elementem ekologicznych miast.
Prezes Rolex Jean-Frédéric Dufour (po lewej) i dyrektor generalny Harwood Real Estate Gabriel Barbier-Mueller przewodniczy przełomowej ceremonii nowego budynku Rolex

   Gabriel Barbier-Mueller, założyciel i dyrektor generalny Harwood Real Estate, powiedział, że budynek Rolex będzie pierwszym budynkiem w historii Dallas zaprojektowanym przez japońskiego architekta. „Dallas jest znany z wielu nagradzanych budynków, ale został zaprojektowany przez japońską architekturę Budynek zaprojektowany przez Shidanganga pojawił się w tym mieście po raz pierwszy. ”

   W tym nowym budynku Rolex dość charakterystyczną cechą jest sprytne wykorzystanie przestrzeni na każdym piętrze w celu skonfigurowania ogrodu w stylu japońskim. Część ogrodu została zaprojektowana przez mistrza ogrodu krajobrazowego Uchiyama. Piwnica ułożonych w skale ścian budynku wychodzi z basenów i sztucznych zasłon wodnych po obu stronach.
   Połączenie krajobrazu i innowacyjnego projektu architektonicznego, krajobrazu w ogrodzie i przyjaznych chodników jest częścią ogólnego planowania ochrony środowiska Harwood. Budowa budynku Rolex jest obecnie w toku przez HDF Construction Engineering, spółkę zależną Harwood Real Estate, i ma zostać ukończona i otwarta zimą 2016 roku.

   Łącząc innowacyjną architekturę i ogrody, sąd motorowy znajduje się w ogrodzie z przyjaznymi dla pieszych chodnikami, uzupełniając ogólny plan terenu dla reszty Harwood. Wewnętrzny generalny podmiot wykonawczy Harwood International, HDF LLC, jest w fazie rozwoju. Budynek Rolex ma zostać otwarty zimą 2016 roku.