Seiko: Pionier Japońskiego Przemysłu Zegarmistrzowskiego

Wyprodukowano około 1998 r., Platynowa obudowa, mechanizm 6S74A, średnica koperty 37,5 mm.
Szacunkowa cena: 20000-30000 HKD
Cena prowizji zawiera: 87500 HKD
    Seiko jest awangardą szwajcarskiego przemysłu zegarków w Japonii, a Seco ma prawie nic oprócz tych niepowtarzalnych historii. Niezależnie od wzornictwa przemysłowego lub marketingu, Seiko podtrzymała dobre tradycje japońskich firm, a linia produktów od niskich do wysokich jest poza zasięgiem wielu szwajcarskich lub niemieckich firm zegarmistrzowskich.
    Wiesz, podobnie jak Lexus po raz pierwszy wprowadził masowo produkowane hybrydowe luksusowe samochody, Seiko jest także pierwszą fabryką zegarków, która masowo produkuje mechaniczne i elektroniczne hybrydowe ruchy własnej produkcji, ale ta może pokazać siłę Seiko w rozwoju ruchu . Interesujące jest to, że tradycyjny przemysł zegarków nie zdawał sobie sprawy z przerażenia taką nową siłą. Szacunkowa maksymalna cena transakcyjna tego kawałka chronografu Guido na podłodze aukcyjnej wynosi tylko 30 000 dolarów hongkońskich, ale faktyczna cena transakcyjna osiągnęła Aż 87 000 – prawie trzy razy najwyższa szacowana cena. Mamut
    W przypadku wielu dodatkowych funkcji zegarka pomiar czasu jest najbliższym przedstawicielem funkcji samego zegarka. Ponieważ z perspektywy jego misji zegary służą do wyświetlania czasu, a czas nagrywania jest łącznikiem najbliższym ważnej funkcji samego zegarka. Mechanizm chronografu wykorzystuje strukturę chronografu opartą na cylindrycznym układzie kół Oczywiście, ponieważ główni producenci specjalizujący się w opracowywaniu ruchów, takich jak FP i ETA, wprowadzili proste struktury ruchu chronografu 1185 i 7750, wielu małych producentów ma Rdzenie te można kupić, a następnie zmodyfikować i wykorzystać na własnym chronografie.
    Nowoczesne technologie chronografów, takie jak pojedyncze przyciski, flyback, podwójne śledzenie dłoni itp., Pochodzą od podstawowego ruchu chronografu. Wśród nich technologia podwójnego ścigania dłoni jest stosunkowo najbardziej skomplikowana i realizuje funkcję iteracyjnego pomiaru dwóch okresów przez dwie nakładające się na siebie wskazówki centralnego sekundnika chronografu. Na tej podstawie Lange opracował 30-minutową skumulowaną tarczę chronografu z tą samą funkcją podwójnego śledzenia, która po raz kolejny podnosi złożoność taktowania na wyższy poziom.